U Nepal hè una destinazione di viaghju per tuttu l'annu, ma u clima, e cundizioni di i percorsi è a visibilità di a muntagna cambianu cunsiderabilmente da una stagione à l'altra. A scelta di u mese ghjustu pò fà una grande differenza in l'esperienza di trekking in l'Himalaya chì hè una destinazione d'alta quota.
U megliu tempu per fà trekking in Nepal hè generalmente durante a primavera (da marzu à maghju) è l'autunnu (da settembre à nuvembre). U tempu tende à esse più stabile durante questi mesi è e temperature di ghjornu sò più calde cù e viste di muntagna più chjare. Ma ci sò vantaghji è svantaghji per l'inguernu è u monsone, soprattuttu per quelli chì preferiscenu sentieri menu trafficati è zone d'ombra di pioggia cum'è Upper Mustang è Dolpo.
A stagione pò ancu esse influenzata da a vostra destinazione è da i vostri piani di viaghju. Una persona chì urganizeghja u trekking di u campu base di l'Everest puderia sceglie un mese differente da una persona chì và in a regione di l'Annapurna o da una persona chì prova à scalà un puntu altu di una muntagna. In listessu modu, quandu l'alpinista hè destinatu à ghjunghje à a cima di muntagne più alte di 6000 m (19,685 piedi), deve tene contu di e cundizioni di a neve, di a velocità di u ventu è di i periodi cunvenienti per a scalata.
Questa hè a guida di u tempu di trekking mese per mese per visità u Nepal in u 2027. Discute ancu u clima stagionale, e destinazioni di trekking populari, l'opportunità di scalata in alta quota è cunsiglii utili per pianificà u vostru viaghju in l'Himalaya.
Panoramica di e stagioni di trekking in Nepal
Ci sò cinque stagioni principali in Nepal, vale à dì a primavera, l'estate, u monsone, l'autunnu è l'inguernu. E muntagne, e colline è e zone di pianura anu ognuna cundizioni uniche in ogni stagione.
E stagioni di punta di trekking in u 2027 sò a primavera è l'autunnu. Tuttavia, ci sò alcune destinazioni chì ponu ancu esse visitate durante u restu di l'annu.
staghjoni
Mesi
Cundizioni generale
Attività adattate
primavera
Da marzu à maghju
Temperature miti, fiori in fiore è clima generalmente favurevule
Trekking, scalate di vette è spedizioni in muntagna
Summer
Da ghjugnu à agosto
Temperature più calde è aumentu di e precipitazioni
Trekking à l'ombra di a pioggia è spedizioni selezziunate
Monzone
Da ghjugnu à settembre
Piogge forti, celi nuvolosi è piste scivolose
Upper Mustang è Dolpo trekking
Autunno
Da settembre à nuvembre
Cielu chjaru, tempu stabile è temperature cunfurtevuli
Trekking, alpinismu è fotografia
Sports
Da Dicembre à Farraghju
Temperature fredde, neve è menu visitatori
Trekking à bassa quota è salite invernali selezziunate
A primavera è l'autunnu sò generalmente e scelte più affidabili per u trekking tradiziunale in Himalaya. U tempu ideale per fà trekking in Nepal, però, dipende da a vostra destinazione, da a strada è da e cundizioni climatiche, è ancu da l'altitudine à a quale state trekking.
U megliu tempu per fà trekking in Nepal: Guida mese per mese
Cunnosce u tempu previstu per u mese vi aiuta à sceglie un mumentu adattatu per fà trekking. Eccu ciò chì pudete aspittà in Nepal per u 2027.
Ghjennaghju: Trekking invernale è sentieri tranquilli di muntagna
Hè unu di i mesi più freti di l'annu in Nepal, in particulare in e zone himalayane. Nantu à i percorsi di trekking più alti, si sperimentanu temperature di congelamentu, neve è venti forti. I passi d'alta muntagna ponu diventà difficiuli da passà o ancu chjusi.
U Nepal hè una destinazione di viaghju per tuttu l'annu, ma u clima, e cundizioni di i percorsi è a visibilità di a muntagna cambianu cunsiderabilmente da una stagione à l'altra. A scelta di u mese ghjustu pò fà un...
Ghjennaghju hè sicuramente u megliu mese per fà escursioni nantu à i sentieri principali perchè ùn ci sò micca tanti escursionisti. Ancu s'ellu pò fà fretu, a mane è a notte, hè pussibule di vede e muntagne dopu a neve.
Ghjennaghju ùn hè micca di solitu u mese per l'ascensione in cima, postu chì face assai fretu cù neve dura. U tentativu di ascensione invernale richiede sperienza, equipaggiamentu è assistenza prufessiunale.
Febbraiu: L'iniziu di u periodu di trekking di primavera
Febbraiu hè u periodu di l'annu quandu l'inguernu cumencia à svanisce è a primavera cumencia. In altitudini più basse, e temperature cumincianu à cullà, ma in altitudini più alte, face sempre fretu.
I percorsi à altitudini più basse è moderate cum'è Poon Hill, Mardi Himal è alcune parte di a regione di l'Annapurna sò adatti. Prima di l'iniziu di a stagione principale di primavera, i trekker ponu gode di percorsi più tranquilli.
Ci hè sempre a pussibilità di neve in e zone più alte di Langtang è in a zona di l'Everest. Dunque, hè cruciale di verificà e cundizioni di i percorsi prima di cumincià.
Febbraiu pò esse a stagione per certe scalate invernali per l'alpinisti, ma ùn hè micca tipicamente a megliu stagione per i viaghji tipici di punta.
Marzu: Un bonu mese per u trekking di primavera
A stagione principale di trekking principia in marzu. U tempu si riscalda, e fureste cumincianu à diventà verdi è i rododendri cumincianu à fiorisce in alcune zone himalayane.
Destinazioni populari include:
Trek di Campu Base di l'Everest
Campu Base di Annapurna Trek
Trekking à la vallée de Langtang
Ghorepani Poon Hill Trek
Manaslu Circuit Trek
In generale, a visibilità in muntagna hè bona, soprattuttu in e matine chjare. Ma à volte, i sentieri più alti è i passi di muntagna ponu esse affettati da a neve.
Marzu hè ancu un bon mese di preparazione per l'alpinisti chì partenu per a stagione di primavera. Sè qualchissia hè interessatu à fà scalate di vette in Nepal in u 2027, pò cumincià a so camminata versu Mera Peak , Island Peak è Lobuche East secondu u tempu è a strada.
Aprile: Unu di i migliori mesi per u trekking è l'arrampicata
Aprile hè unu di i mesi preferiti per u trekking in Nepal. U tempu hè per u più bellu è e fureste sò una bella mostra di rododendri è a temperatura di ghjornu hè cunfortevole in parechje altitudini di trekking.
L'appassionati di l'alpinismu sanu chì aprile hè un mese impurtante. Numerosi alpinisti facenu ascensioni di primavera à e cime di u Monte Everest è altre muntagne himalayane.
L'arrampicata hè pupulare è spessu praticata in i seguenti lochi:
Piccu di Mera (6,476 m / 21,247 ft)
Piccu di l'Isula (6,189 m / 20,305 ft)
Piccu Est di Lobuche (6,119 m / 20,075 ft)
Piccu Pisang (6,091 m / 19,984 ft)
Piccu Chulu Est (6,584 m / 21,601 ft)
I livelli di cumpetenze tecniche è di forma fisica necessarii per queste scalate varianu. Hè cunsigliatu à i scalatori di avè permessi, guide è equipaggiamenti adatti prima di a partenza.
Maghju: Trekking prima di u monsone
Maghju hè l'ultimu mese di a stagione di trekking di primavera. E cundizioni climatiche sò tipicamente calde à altitudini più basse è sempre un bonu tempu per l'arrampicata à livelli di muntagna più alti.
In generale, u trekking hè megliu à principiu di maghju, ma cù nuvole crescenti è piogge pre-monsoniche versu a fine di maghju.
U Nepal hè una destinazione di viaghju per tuttu l'annu, ma u clima, e cundizioni di i percorsi è a visibilità di a muntagna cambianu cunsiderabilmente da una stagione à l'altra. A scelta di u mese ghjustu pò fà un...
15 ghjorni
|
Viaghju moderatu
U Campu Base di l'Everest, u Circuitu di l'Annapurna , u Manaslu è u Langtang cuntinueghjanu à esse populari. Tuttavia, a visibilità ùn pò micca esse cusì consistente, soprattuttu durante u dopu meziornu.
Maghju hè ancu un grande mese per l'alpinisimu d'alta quota. Per parechje spedizioni, a megliu finestra meteorologica per una cima hè prima di i monsoni.
L'alpinisti chì desideranu cullà sopra i 6,000 m (19,685 ft) devenu piglià u più tempu pussibule per l'acclimatazione, l'allenamentu è i ritardi ligati à u clima.
Ghjugnu: L'iniziu di u monsonu
Ghjugnu hè a transizione da u monsone di primavera à quellu d'estate. Piove un pocu di più in u Nepal orientale è cintrale.
I sentieri sò bagnati; sanguisughe, frane è tempu nuvolosu rendenu più difficiule u trekking in zone populari cum'è Annapurna, Everest è Langtang.
E precipitazioni in e zone d'ombra à u nordu di l'Himalaya sò, però, assai più basse. Dunque, e parte di l'Upper Mustang è di u Dolpo sò alternative adatte.
E cundizioni climatiche cambianu in ghjugnu è ùn hè micca cunsigliatu di fà l'escursioni regulari in cima. Ci ponu esse alcune spedizioni chì sò sempre in corsu, ma richiederanu una pianificazione attenta.
Lugliu: Trekking in Nepal durante e forti piogge
U Nepal riceve più precipitazioni in u mese di lugliu. Parechji percorsi di caminata sò affettati da e piogge regulare in e colline più basse è in e fureste.
U trasportu stradale pò esse impeditu da frane è i sentieri ponu diventà fangosi è scivolosi. E nuvole spesse rendenu ancu più difficiule di prevede ciò chì si pò vede da e muntagne.
L'Alta Mustang hè un locu perfettu da visità durante u mese di lugliu, postu chì hè relativamente seccu per via di l'ombra di a pioggia himalayana.
A zona offre a pussibilità di visità l'insediamenti tradiziunali, i monasteri è i paisaghji di Lo Manthang.
Dolpo hè un'altra destinazione pussibule, ancu s'è e rotte individuali è e cundizioni d'accessu devenu esse verificate prima di viaghjà.
A maiò parte di i piani per l'alpinismu cunvinziunale in alta quota ùn sò micca adatti per lugliu.
Aostu: Trekking di i monsoni è destinazioni à l'ombra di a pioggia
In Aostu, a stagione di i monsoni cuntinueghja; e forti piogge cascanu in parechje zone di u Nepal. E zone di trekking di muntagna pupulare puderanu esse difficiule da percorre per via di l'umidità di i sentieri è di l'interruzzione di i trasporti.
Tuttavia, quelli chì sò interessati à viaghjà durante a stagione di e piogge in Nepal puderanu preferisce visità l'Upper Mustang è u Dolpo.
I paisaghji sò più verdi in parechje zone è u numeru di visitatori hè generalmente più bassu chè durante a primavera è l'autunnu.
A maiò parte di l'alpinisti ùn preferiscenu micca andà à cime di 6,000 m (19,685 ft) durante u mese d'aostu. E cundizioni di a neve, e precipitazioni è u clima cambiante ponu ancu prisentà risichi supplementari.
Hè impurtante per i viaghjatori d'esse flessibili cù i so piani di viaghju è di verificà e previsioni lucali prima di viaghjà.
Settembre: A Transizione Versu l'Autunnu
Settembre hè un periodu quandu i monsoni si trasformanu in autunnu. E precipitazioni diminuiscenu pianu pianu, ma ci ponu ancu esse piogge in parechje zone à l'iniziu di settembre.
À a fine di u mese, a visibilità in muntagna hè generalmente bona è e cundizioni di trekking stanu migliurendu.
E regioni di i percorsi di l'Everest, di l'Annapurna, di u Langtang è di u Manaslu attiranu pianu pianu sempre più trekkers.
Certe cime di l'Himalaya ponu ancu esse scalate in settembre secondu u clima è e cundizioni stagiunali. Ma l'alpinisti ùn devenu micca aspettà chì tutte e vie sianu aperte subitu dopu à u monsone.
In parechje zone di trekking populari, l'iniziu di settembre ùn hè micca u megliu tempu per fà trekking è a fine di settembre hè megliu.
Ottobre: U megliu mese per parechji escursionisti
Ottobre hè sicuramente unu di i migliori mesi per u trekking in Nepal. U monsone di solitu svanisce è u tempu migliora in a maiò parte di e muntagne in u dopumeziornu.
U Nepal hè una destinazione di viaghju per tuttu l'annu, ma u clima, e cundizioni di i percorsi è a visibilità di a muntagna cambianu cunsiderabilmente da una stagione à l'altra. A scelta di u mese ghjustu pò fà un...
10 ghjorni
|
Viaghju moderatu
Stu mese hè un tempu ideale per u trekking di longa distanza è i viaghji cù lunghi passi d'alta muntagna.
Destinazioni populari include:
Trek di Campu Base di l'Everest
Circuit de l'Annapurna
Manaslu Circuit Trek
Trekking di u circuitu di Kanchenjunga
Trekking di i Laghi Gokyo
Trekking à la vallée de Langtang
Certi viaghji d'arrampicata autunnali sò ancu dispunibili durante u mese d'ottobre. Stu periodu di l'annu hè perfettu per l'alpinisti chì volenu scalà Mera Peak, Island Peak, Lobuche East è altre destinazioni d'arrampicata permesse.
U principale inconveniente hè a quantità di trafficu. Certi di i percorsi turistici populari è l'ostelli ponu esse cumpletamente prenotati, dunque si cunsiglia di riservà in anticipu.
Nuvembre: Vista di muntagna chjara è trekking cunfurtevule
Novembre hè ancu un bellu mumentu per fà trekking in Nepal. Hè seccu cù aria chjara è e temperature di ghjornu à bassa è media altitudine sò cunfurtevuli.
A prima metà di nuvembre hè un bellu mumentu per u trekking in alta quota. E temperature cumincianu à calà in l'ultima parte di u mese à altitudini più elevate.
E scelte cumuni sò i trekking in a zona di l'Annapurna, a zona di l'Everest, a valle di Langtang è altri brevi trekking intornu à Kathmandu è Pokhara.
Ci sò ancu qualchì opportunità d'arrampicata autunnale in nuvembre. Ma cù u tempu più fretu è e diverse cundizioni di neve, hè impurtante esse bè preparatu.
Sè ùn vi piace micca a folla è e viste sò chjare, nuvembre hè un bellu tempu per viaghjà.
Dicembre: Cumincia u trekking invernale
A stagione invernale principia in l'Himalaya in dicembre. E zone elevate sò fredde è i sentieri è i passi di muntagna ponu esse cuparti di neve.
Ma l'escursioni à altitudini più basse saranu dispunibili. Per tali lochi, si cunsiglianu a regione di l'Annapurna, e parte più basse è destinazioni cum'è Ghorepani Poon Hill, a valle di Kathmandu è Dhampus .
U Nepal hè una destinazione di viaghju per tuttu l'annu, ma u clima, e cundizioni di i percorsi è a visibilità di a muntagna cambianu cunsiderabilmente da una stagione à l'altra. A scelta di u mese ghjustu pò fà un...
7 ghjorni
|
Viaghju moderatu
U benefiziu di dicembre hè chì i numerosi sentieri diventanu più tranquilli dopu à l'autunnu. Sè u ghjornu hè chjaru, e viste di muntagna ponu esse magnifiche.
Dicembre pò esse un periodu difficiule per l'alpinismu in alta quota per via di e temperature fredde, di i venti forti è di e cundizioni di neve. Per tali ascensioni sò necessarii sia alpinisti sperimentati sia un equipaggiamentu invernale adattatu.
U megliu tempu per u trekking in diverse regioni di u Nepal
Ogni locu per u trekking hà u so propiu schema climaticu. U megliu tempu di viaghju dipende da a so situazione geografica, a so altezza è a so situazione geografica.
Regione di Trekking
Mesi cunsigliati
Destinazioni adatte
Everest
Da marzu à maghju, da settembre à nuvembre
Campu Base di l'Everest, Laghi di Gokyo, Trè Passi
Annapurna
Da marzu à maghju, da settembre à nuvembre
Circuitu di l'Annapurna, ABC, Mardi Himal, Poon Hill
langtang
Da marzu à maghju, da settembre à nuvembre
Langtang Valley, Gosaikunda, Helambu
Manaslu
Da marzu à maghju, da settembre à nuvembre
Circuitu di Manaslu, Valle di Tsum
Mustang
Da marzu à nuvembre
Mustang Superiore, Mustang Inferiore
Dolpu
Da maghju à uttrovi
Dolpo Superiore, Dolpo Inferiore
Kanchenjunga
Da marzu à maghju, da uttrovi à nuvembre
Circuitu di Kanchenjunga
Makalu
Da marzu à maghju, da uttrovi à nuvembre
Campu Base di Makalu
Queste sò finestre meteo cunsigliate è micca garantite. U tempu è e cundizioni ponu varià d'annu in annu.
Scalata di vette in Nepal 2027: i migliori mesi è muntagne sopra i 6,000 m
U Nepal ùn hè micca solu un paese di trekking, ma ancu un impurtante paese di muntagna. Quelli chì volenu avventurassi fora di a normale strada di trekking ponu fà piani per scalà una cima in l'Himalaya.
Per l'alpinisti sperimentati è quelli chì cercanu di migliurà e capacità tecniche di scalata, Peak climbing in Nepal 2027 offrirà l'occasione di esplorà e muntagne di a regione.
A primavera (da marzu à maghju) è l'autunnu (da settembre à nuvembre) sò i periodi principali da cunsiderà per parechji obiettivi d'arrampicata. A stagione primaverile hè significativa per e grande spedizioni himalayane è a stagione autunnale hè adatta per parechje cime di trekking.
Cime populari sopra i 6,000 m da scalà in u 2027
Nome di u piccu
Elevazione
Regione
Finestra d'arrampicata adatta
Esperienza di arrampicata
Mera Peak
6,476 m / 21,247 ft
Khumbu
Aprile à maghju, uttrovi à nuvembre
Viaghju nantu à i ghiacciai, usu di i ramponi è cumpetenze basiche di l'alpinisimu
Piccu di l'Isula (Imja Tse)
6,189 m / 20,305 ft
Everest
Aprile à maghju, uttrovi à nuvembre
Tecniche di corda, piccozza è sperienza cù i ramponi
Lobuche Est
6,119 m / 20,075 ft
Everest
Aprile à maghju, uttrovi à nuvembre
Esperienza precedente in alpinismu cunsigliata
Cima di Pisang
6,091 m / 19,984 ft
Annapurna
Aprile à maghju, uttrovi à nuvembre
Cumpetenze tecniche basiche di scalata è sperienza nantu à i ghiacciai
Chulu Est
6,584 m / 21,601 ft
Annapurna
Aprile à maghju, uttrovi à nuvembre
Bona sperienza alpina è preparazione tecnica
Chulu Ovest
6,419 m / 21,063 ft
Annapurna
Aprile à maghju, uttrovi à nuvembre
Esperienza in alpinismu è cumpetenze in corda
Kyajo Ri
6,186 m / 20,295 ft
Khumbu
Aprile à maghju, uttrovi à nuvembre
Esperienza tecnica d'arrampicata cunsigliata
Cima di Dhampus
6,012 m / 19,724 ft
dhaulagiri
Aprile à maghju, uttrovi à nuvembre
Esperienza di trekking in alta quota è cumpetenze basiche di scalata
Singu Chuli
6,501 m / 21,329 ft
Annapurna
Aprile à maghju, uttrovi à nuvembre
Esperienza avanzata in alpinismu cunsigliata
Attenti, ci pò esse qualchì variazione in l'altitudine di e cime è in a difficultà di l'arrampicata trà e fonti. U bisognu di permessi varieghja secondu e regulazioni di muntagna è di u guvernu. Ci sò alcune cime chì sò sottu a gestione di l'Associazione Nepalese di Alpinismu è altre sottu à u Dipartimentu di u Turismu.
Quale piccu duvete sceglie?
A vostra decisione deve esse basata annantu à a vostra sperienza passata d'arrampicata, a vostra forma fisica è e vostre capacità tecniche.
Cù una preparazione è un sustegnu adeguati, Mera Peak hè un obiettivu adattatu per i trekker in forma. Richiede viaghju in ghiacciaiu è equipaggiamentu di alpinismu.
E cumpetenze basiche di l'alpinisimu sò necessarie per Island Peak, cum'è ramponi, corde è una piccozza.
Lobuche East hè più avanzatu è hè cunsigliatu per quelli chì anu digià sperienza alpina.
U piccu di Pisang richiederà una bona cundizione fisica è cunniscenze tecniche di scalata
A causa di l'altezza, di e cundizioni di a neve è di e sezioni tecniche, una pianificazione attenta hè impurtante per Chulu Est è Chulu Ovest.
Singu Chuli hè più sfidante chè què è hè per scalatori più avanzati.
L'alpinisti chì volenu andà in l'Himalaya più altu ponu ancu esplorà l'Himlung Himal (7,126 m / 23,379 ft) chì hè un pocu più esigente ma offre ancu u sustegnu di spedizione è l'esperienza necessaria per intraprende stu trekking.
U Nepal hè una destinazione di viaghju per tuttu l'annu, ma u clima, e cundizioni di i percorsi è a visibilità di a muntagna cambianu cunsiderabilmente da una stagione à l'altra. A scelta di u mese ghjustu pò fà un...
18 ghjorni
|
Viaghju difficiule
U prugramma d'arrampicata deve include qualchi ghjornu d'acclimatazione, una furmazione adatta, flessibilità per adattassi à u clima è piani d'emergenza. L'altezza di una cima ùn hè micca una misura di a so difficultà.
Fattori impurtanti da cunsiderà prima di sceglie u vostru mese di trekking
Sceglie un mese adattatu hè solu a mità di a storia quandu si tratta di pianificà un viaghju in l'Himalaya. Prima di riservà u vostru viaghju, tenete contu di e seguenti cose.
Verificate l'altitudine, u clima è e cundizioni di u percorsu di a vostra strada scelta
Date abbastanza tempu per acclimatassi per evità u mal di muntagna
Mettitevi in forma camminendu, facendu escursioni è facendu eserciziu regularmente
Fate riservazioni d'alberghi à l'iniziu di a primavera è di l'autunnu
Verificate i permessi necessarii di trekking, zona di conservazione è arrampicata
Assicurazione di viaghju chì include u trekking in alta quota è l'evacuazione d'emergenza
Avè vestiti, scarpe è equipaggiamenti adatti per a stagione
Verificate sempre u tempu è e cundizioni di u percorsu prima di parte
Ingagiate un scalatore espertu o una squadra di trekking
Verificate l'infurmazioni di viaghju è e nuove pulitiche di viaghju prima di viaghjà
Inoltre, i viaghjatori sò cunsigliati di verificà i requisiti di permessu aggiornati, l'opzioni di trasportu è e regulazioni lucali prima di riservà viaghji per u 2027.
Dumande Frequenti nantu à u megliu tempu per fà trekking in Nepal
Quale hè u megliu mese per fà trekking in Nepal?
Ottobre è aprile sò dui di i mesi più populari. Ottobre generalmente offre cieli chjari dopu à u monsone, mentre aprile porta temperature più calde è fureste di rododendri in fiore.
Possu fà trekking in Nepal durante a stagione di i monsoni?
Iè. Ancu s'è da ghjugnu à settembre porta forti piogge in parechje parte di u Nepal, destinazioni in ombra di pioggia cum'è Upper Mustang è Dolpo restanu opzioni adatte.
Hè pussibule u trekking invernale in Nepal?
Iè. Parechje escursioni à altitudini più basse ponu esse fatte in dicembre, ghjennaghju è ferraghju. Ma nantu à e rotte di muntagna più alte, aspettatevi neve forte è temperature glaciali.
Quali sò i migliori mesi per u trekking di u campu base di l'Everest?
Da marzu à maghju è da settembre à nuvembre sò generalmente i periodi preferiti. Ottobre è aprile sò particularmente populari per via di e so cundizioni favurevuli per u trekking.
I principianti ponu scalà una cima di 6,000 m in Nepal in u 2027?
Mera Peak è Island Peak sò alcune cime pussibuli per i principianti in forma cù un allenamentu è una guida adatti. Tuttavia, tramindui ùn devenu micca esse cunsiderati escursioni standard. Hè cruciale avè una furmazione basica di alpinismu è acclimatazione.
Chì ghjè a megliu stagione per l'alpinismu in Nepal ?
A primavera è l'autunnu sò e stagioni principali per parechje cime di trekking. Ci hè una quantità di grandi viaghji d'arrampicata chì sò particularmente adatti à a primavera è uni pochi di cime cù bone cundizioni in autunnu.
U Nepal hè una destinazione di viaghju per tuttu l'annu, ma u clima, e cundizioni di i percorsi è a visibilità di a muntagna cambianu cunsiderabilmente da una stagione à l'altra. A scelta di u mese ghjustu pò fà un...
20 ghjorni
|
Viaghju difficiule
Aghju bisognu di un permessu di scalata per e cime sopra i 6,000 m?
Iè. I permessi d'arrampicata sò necessarii per un certu numeru di cime, è l'autorità pertinente varieghja secondu a cima. L'arrampicata di e cime hè gestita da dui enti diversi: l'Associazione Nepalese di Alpinismo è u Dipartimentu di u Turismu. Prima di inizià u vostru viaghju, verificate duie volte l'ultimi requisiti.
Pensieri Final
Sceglie u megliu tempu per fà trekking in Nepal dipende da a vostra destinazione, sperienza è obiettivi di viaghju. A primavera è l'autunnu restanu e scelte più affidabili per a maiò parte di i percorsi di trekking populari, mentre chì l'inguernu offre opportunità per viaghji più tranquilli à bassa quota. In tempi di monsoni, altri lochi cum'è l'Upper Mustang o Dolpo furnisceranu alternative.
Quandu pensate à un viaghju in l'Himalaya in u 2027, duverete cunsiderà u tipu di viaghju chì vulete fà - una camminata cunfurtevule in una casa di tè, una camminata sfidante finu à 6000 m (19685 ft) o una scalata più tecnica sopra à quellu livellu. Sò tutti à diversi livelli di preparazione.
Fate arrangiamenti di viaghju secondu a stagione, pigliate u tempu per acclimatassi è verificate l'infurmazioni aggiornate nantu à u clima è i permessi prima di viaghjà. Sicondu a preparazione, ci sò bone opportunità di trekking è alpinismu in Nepal per a maiò parte di l'annu.
Share:
Table di cuntinutu
Pianificate u vostru prossimu
Viaghju versu l'Himalaya!
Pianificemu viaghji di vacanze persunalizati è flessibili secondu a durata di e vostre vacanze, i vostri desideri supplementari è e vostre esigenze.
Bisognu d'aiutu ? U nostru agente espertu hè quì per aiutà vi ! Per piacè, cumpletate u furmulariu quì sottu per inizià una chat è ottene risposte rapide à e vostre dumande.